0 (375) 225 - 34 - 13               

 

QARSHI DU ARM FOK LABORATORY LANGUAGES TTJ JARAYON MARAFON MASTER OBOD 02 03 04 05 07
01 / 15

QARSHI DU

QARSHI DU

QDU

QARSHI DU
QARSHI DAVLAT UNIVERSITETI
02 / 15

ARM

03 / 15

FOK

04 / 15

LABORATORY

05 / 15

LANGUAGES

06 / 15

TTJ

TTJ

07 / 15

JARAYON

08 / 15

MARAFON

09 / 15

MASTER

MAGISTRATURA

10 / 15

OBOD

OBOD

11 / 15

02

12 / 15

03

13 / 15

04

14 / 15

QarshiDU

05

QarshiDU
15 / 15

07

Mening innovatsion g'oyam

Ovozlar reytingi:  / 11
SayozZo'r 

Qarshi davlat universitetida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2018 yil 1070-sonli buyrug‘iga asosan o‘tkazilgan “Talabalar orasida yangi startaplar uchun” tanlovining universitet bosqichi g‘oliblari

Talabaning F.I.SH.

Fakulteti, yo‘nalishi va kursi

Innovatsion g‘oyaning nomi

"Ijtimoiy ahamiyatli innovatsiyalar" nominatsiyasi

1.

Homidov Xumoyun

Ramazon o‘g‘li

Xorijiy tillar fakulteti ingliz tili va adabiyoti yo‘nalishi, 3-kurs

“SMART CHILD” (aqlli bola)

2.

Abrahimova Shodiya

Erkin qizi

Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti maktabgacha ta’lim yo‘nalishi,

3-kurs

Sahna va ijodkorlik pedagogikasi

3.

Xolmatova Kibriyo Mirzayevna

Xorijiy tillar fakulteti nemis tili va adabiyoti yo‘nalishi 4-kurs

Orzu, Maqsad, Muvaffaqiyat!!!

"Texnostart" nominatsiyasi

4.

Shonazarov Muminniyoz

Shomurod o‘g‘li

Fizika-matematika fakulteti amaliy matematika va informatika yo‘nalishi, 3-kurs

Aholi umumiy ovqatlanish maskanlarini avtomatlashtirish.

5.

Yuldoshev Zuxriddin

Nabi o‘g‘li

Fizika-matematika fakulteti fizika yo‘nalishi, 4-kurs

Quyosh   energiyasidan  foydalanib  parrandachilik  binolarida  mo‘tadil  iqlim  yaratishni  avtomatik  boshqarish

6.

Qurbonova Rushana

Zafar qizi

Fizika-matematika fakulteti informatika o‘qitish metodikasi yo‘nalishi, 2-kurs

Bulutli texnologiyalarning ta’limda va Oliy ta’lim muassasalardagi afzalliklaridan  o‘qitishda foydalanish.

"Eng yosh olim" nominatsiyasi

7.

Yusupova Feruzabonu Zafar kizi

Tabiiy fanlar fakulteti, kimyo ta’lim yo‘nalishi,

3-kurs

α–Aminonitrillar asosida dorivor kompleks birikmalar sintezi

 

8.

Qodirov Asilbek

Raxmon o‘g‘li

Fizika-matematika fakulteti fizika yo‘nalishi, 4-kurs

Kombinatsion sochilish spektri molekulyar spektroskopiya asosida quyimolekulaliuglevodorodlarni tadqiq qilish

9.

Ermurodov Dilmurod Xushvaqtovich

Pedagogika fakulteti tasviriy san’at va muhandislik grafikasi yo‘nalishi, 4-kurs

Mirzo Ulug‘bek observatoriyasini qayta tiklash

"Eng yaxshi innovatsion loyiha" nominatsiyasi

10.

Tojiyev Davron

Xamza o‘g‘li

Xorijiy tillar fakulteti filologiya va tillarni o‘qitish (ingliz tili) yo‘nalishi 4-kurs

Xorijiy sayyohlarga tarjimonlik xizmati ko‘rsatish

11.

Kattaboyeva Gulnoza Safarovna

Tabiiy fanlar fakulteti biologiya ta’lim yo‘nalishi

 4-kurs

Efir moy beruvchi manzarali o‘simliklardan ko‘kalamzorlashtirishda foydalanish va undan efir moyi olishni  yo‘lga qo‘yish

12.

To‘rayev Shaxzod Qaxramon o‘g‘li

Tabiiy fanlar fakulteti biologiya ta’lim yo‘nalishi

1-kurs

DNA Learning centre (DNK markazi)

"Istiqbolli ishlanma" va boshqalar nominatsiyasi

13.

Elmurodov Abror Abdulla o‘g‘li

Tabiiy fanlar fakulteti, kimyo ta’lim yo‘nalishi

4-kurs

α–Aminonitrillar asosida g‘o‘za o‘simligini hosildorligini oshirish

14.

Xurramova Sevara Muxtorovna

Xorijiy tillar fakulteti ingliz tili va adabiyoti yo‘nalishi, 1-kurs

Bo‘yoqqa tayyorlash mashinalari texnologik oqova suv tarkibidan tolali va dag‘al aralashmalarni ajratigan energiya tejamkor qurilma

15.

Najimova Nilufar Sobirjon qizi

Tabiiy fanlar fakulteti biologiya ta’lim yo‘nalishi

1-kurs

Medicago sativa – istiqbolli shifobaxsh o‘simlik

________________________________________________________________

© Qarshi davlat universiteti  www.qarshidu.uz 

________________________________________________________________