Uzrli sabablarga ko‘ra o‘qishini ko‘chirish istagida bo‘lgan fuqarolar DIQQATIGA!!!
Prezidentning 279-sonli qarori 7-bandiga muvofiq uzrli sabablarga ko‘ra o‘qishni ko‘chirish to‘g‘risidagi arizalarni qabul qilish bo‘yicha Qarshi davlat universitetida hududiy Ishchi guruh faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Ro‘ziboyev Dilshod A’zam o‘g‘lining 07.00.01 – O‘zbekiston tarixi ixtisosligidan “Qashqadaryo vohasida chorvachilik: ahvoli va muammolari (1925-1991 yy.)” mavzusidagi tarix fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan
Berdiyev Jamshid Panjiyevichning 07.00.01–O‘zbekiston tarixi ixtisosligidan “XIX–XX asr boshlarida “Qashqadaryo vohasi toponimikasi, aholi tarkibi va urbanizatsiya jarayonlari tarixi” mavzusidagi tarix fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uch
Jomurodov Lazizbek Islomovichning 07.00.01 – “O‘zbekiston tarixi” ixtisosligi bo‘yicha “XX asrning 50-80-yillarida O‘zbekistonda sanitariya-epidemiologik muammolar va uning yechimlari” mavzusidagi tarix fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy da
Qarshi davlat universiteti Filologiya fakultetida “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda Xalqaro innovatsion universiteti, Shahrisabz davlat pedagogika instituti, Qarshi davlat texnika universiteti, Qarsh
Farg‘ona shahridagi “Samo” sport majmuasida 12–14 fevral kunlari kattalar o‘rtasida (erkaklar va ayollar) sambo hamda jangovar sambo bo‘yicha O‘zbekiston chempionati bo‘lib o‘tdi. Musobaqada respublikamizning barcha hududlaridan 450 dan ortiq sportch
Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan universitetda bir qator ma’naviy-ma’rifiy, adabiy-badiiy hamda ijodiy tadbirlar tashkil etildi. Mazkur tadbirlar talaba-yoshlar qalbida buyuk ajdodimiz merosiga hurmat va ehtirom tu
Pedagogika fakulteti 1-kurs Texnologik ta’lim, Mehnat muhofazasi va texnika xavfsizligi yo‘nalishlari talabalari ishtirokida Yoshlar bilan ishlash bo‘limi tyutori Sh.Aslonova tashabbusi bilan “Milliy qadriyatlar – millat iftixori” mavzusida ma’naviy-
Bugun Filologiya fakulteti I-bosqich talabalarining ota-onalari ishtirokida “Universitet – talaba – ota-ona” tamoyili asosida “Yoshlar hayotida ta’lim-tarbiyaning o‘rni” mavzusida yig‘ilish o‘tkazildi. Yig‘ilishni fakultet dekani B.Rizayev kirish so‘
Eshdavlatova Aziza Ubaydulla qizining 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha “She’r shakllari semantikasi (E.Vohidov, Rauf Parfi va Faxriyor ijodi misolida)” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini oli
Rustamova Shamshoda Nig‘monjonovnaning 10.00.01 – O‘zbek tili ixtisosligi bo‘yicha “O‘smir yoshdagi bolalar og‘zaki nutqining psixolingvistik tadqiqi” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan