Uzrli sabablarga ko‘ra o‘qishini ko‘chirish istagida bo‘lgan fuqarolar DIQQATIGA!!!
Prezidentning 279-sonli qarori 7-bandiga muvofiq uzrli sabablarga ko‘ra o‘qishni ko‘chirish to‘g‘risidagi arizalarni qabul qilish bo‘yicha Qarshi davlat universitetida hududiy Ishchi guruh faoliyati yo‘lga qo‘yildi.
Qarshi davlat texnika universitetida viloyat Oila va xotin-qizlar boshqarmasi, viloyat “Olima” uyushmasi, viloyat “Ixtirochi ayollar” uyushmasi hamda viloyat “Oqila ayollar” harakati hamkorligida “Ilm-fanda sun’iy intellekt va raqamli texnologiyalard
Joriy yilning 6-fevral kuni Turkiyaning Alanya shahrida Baygenç nashriyoti tomonidan nashr etilgan "Ben Özbek kızıyım: Doğudan yükselen ses (Men o‘zbek qiziman: Sharqdan yuksalgan ovoz)" nomli xalqaro kitob taqdimoti bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbirga yurt
Sportning kurash turi bo‘yicha Navoiy viloyatida oʻtkazilayotgan kattalar o‘rtasidagi O‘zbekiston kubogi musobaqasining 3-kuni ham tajribali murabbiy Dilshod Soatov shogirdlari uchun omadli boʻldi. Gap shundaki, +120 kg vazn toifasidagi bellashuvlar
Universitet Yoshlar markazida Hazrat Mir Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi hamda Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543 yilligiga bag‘ishlangan “Ma’no maxzanining ikki javhari” mavzusida adabiy-badiiy, musiqiy kecha bo‘lib o‘tdi. Tadbirni
9–13-fevral kunlari Navoiy viloyatida kattalar (erkaklar va ayollar) o‘rtasida o‘tkazilayotgan kurash bo‘yicha O‘zbekiston kubogi musobaqalari davom etmoqda. Navoiy shahridagi “So‘g‘diyona” sport majmuasida o‘tayotgan nufuzli bellashuvlarda Qarshi da
Qarshi davlat universitetida 11-fevral – Ilm-fan sohasidagi xotin-qizlar xalqaro kuni munosabati bilan “Ilm-fanda xotin-qizlar oyligi” doirasida qator ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar tashkil etildi. Jumladan, Matematika va kompyuter ilmlari hamda Fizika
Joriy yilning 9–13-fevral kunlari Navoiy viloyati kattalar (erkaklar va ayollar) o‘rtasida o‘tkazilayotgan kurash bo‘yicha O‘zbekiston kubogi musobaqalariga mezbonlik qilmoqda. Nufuzli bellashuvlar Navoiy shahridagi “So‘g‘diyona” sport majmuasida bo‘
Toshkent davlat transport universitetida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida “Ilm-fanda qizlar: imkoniyatlar va mas’uliyat” mavzusida Respublika anjumani bo‘lib o‘tdi. Unda Oliy Majlis Senati Raisi Tanzila Narbayeva, Oliy ta’lim
Belgilangan reja-grafik asosida Qarshi davlat universitetida professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirokida “Giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalar – umr zavoli” mavzusida targ‘ibot tadbirlari tashkil etilmoqda. Unda giyohvandlikning
Sport fakulteti Jismoniy tarbiya va sport kafedrasi dotsenti Eshmatov G‘ayrat Egamberdiyevich O‘zbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va mudofaa universitetining Harbiy aviatsiya institutida “Sog‘lom turmush tarzi, jismoniy tarbiya va sport” mavzu